24.11.2023 / 20:00 / 190 /220 Kč

Další z řady koncertů pořádaných pod patronací Hudebních cen Vinyla. Jedním z hlavních cílů organizátorů je zařazování hudby do širšího společenského kontextu, poukázání na kvalitní hudební produkci a představení čerstvých jmen domácí nezávislé scény a umělců.

 

Kalle
Na jednu stranu nepotřebují představovat, na druhou stranu se toho o nich dá napsat tolik. Na prvních deskách uchvátili nejedno srdce citlivou melancholií, jaká promlouvá i k největším cynikům, na té aktuální Under the Black Moss se ale ponořili do temnoty, která je o kus méně přístupná. A znovu potvrdili, že podobný cit pro hudbu, která působí jako objetí nejbližšího člověka, ale zároveň má naprosto univerzální záběr, má málokdo. Na desce se navíc k dvojici Veronika a David Zemanovi přidal bubeník Jiří Bendl (Manon Meurt). Konejšivý polibek je blízko, ale cesta k němu dlouhá.
 
Carya
Carya je dvoučlenný projekt u Uherského Hradiště, jehož debut Tales for Z, který vyšel před Vánoci 2020, operuje na půdorysu těch nejkřehčích emocí, jaké ale nikdy nepůsobí banálně. Hudba, která se snaží vzdorovat toku času.
 
Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.
 
cinemaware