6. 12. 2019 / 20:00 / 120/150/180 Kč

Manon meurt
Jak jinak než posmutnělý shoegaze, kterým však prosvítají paprsky něčeho příjemného, optimistického.

Rakovnická kapela Manon meurt je jako doma v melancholických vodách, od repetitivních riffů se ale před rokem na albu MMXVIII posunula k mnohem všestrannější hudbě – už nejsou jen životabudičem, ale i vlídným přítelem, který vám s láskou šeptá do ucha ukolébavku. Ostří i něžní, Manon meurt jsou též jednou z kapel, kterou provází renomé fantastických koncertů, které velkolepě rozvíjí to, co desky udržují ve skromnějším módu.

Chief Bromden
Instrumentální post/mathrock s prvky psychedelie může znít jako nálepka, která v roce 2019 vzbuzuje leda úšklebek. Kapela s (ex)členy Shadow Area, Bahrainn, Manon meurt, Ion at an či Flush Buttons v sestavě ale potvrzuje, že i na tomhle poli je stále možné vyorávat překvapivé plody. Ty v podání Chief Bromden jsou chutné zejména díky tomu, že se je kapela nesnaží nadbytečně přikrášlovat, a že namísto artistní odtažitosti své posluchače ráda natěsno objímá. Ti, kteří je viděli na Besedě u Bigbítu anebo Full Moon Stagi v rámci Colours of Ostrava přiznávají, že si tohle objetí chtějí opakovat.

VSTUPNÉ: 120 Kč / 150 Kč / 180 Kč (na místě)


Akce je součástí Průběžného festivalu Vinyla.

Projekt Hudebních cen Vinyla finančně podporuje Ministerstvo kultury ČR, Jihomoravský kraj, statutární město Brno a hlavní město Praha. Koncert se koná ve spolupráci s Veselským kulturním centrem.

cinemaware