17.10. 2019 / 20:00 / 100/120 Kč

Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace.

E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím.

Michal Wróblewski (Mocca Malacco,Swomp,Kiap(NO),Janoušek-Wróblewski Kvartet)

V současné době studuje na Norwegian Academy of Music v Oslu a pohybuje se mezi českou a norskou scénou.V minulosti vystupoval a nahrával např. s: Bigband Českého rozhlasu, European Jazz Orchestra, František Uhlíř, Adam Tvrdý, Radek Krampl, Miriam Bayle, Michal Nejtek, Marcel Bárta, Petr Zelenka,Bran ,Zrní ...  

 Jan Pisklák (Kalfus-Wróblewski project)

Žije ve Winterthuru ve Švýcarsku, kde se zabývá improvizací, spolupracuje s tanečníky a stepaři.Studoval na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka u Petra Zelenky a Davida Dorůžky.Patří mezi nejosobitější kytaristy na české hudební scéně. 

 Vladimír Micenko (Swomp, Miloš Železňák, ex Vrgha Powu)

Studuje v Kodani na Rhythmic Music Conservatory,předtím studoval na JAMU a VOŠ Jaroslava Ježka u Rastislava Uhrika a Jaromíra Honzáka,zúčastnil se mimo jiné nahrávání ceněného alba mezinárodního projektu Concept Art Orchestra. 

Jan Chalupa (Jananas, Voila, Talaqpo,Kateřina Koščová, Marcel Flemr)

Mnohostraně zaměřený bubeník,který v současné době patří mezi nejvyhledávanější hráče nejen na jazzové scéně.Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Jana Linharta,Daniela Šoltyse a Romana Víchy. 

cinemaware

  

Recenze:

http://jazzport.cz/2014/12/04/konspiracni-teorie-v-drtivem-podani-wroblewskeho-e-converso/ 

http://www.skjazz.sk/albumy.php?zobraz=11692