7. 3. 2015 / 20:00 / 80/100 Kč

Na začátku března Kafé v kině nabídne trochu netradičně hudební večer nabitý alternativní rockovou muzikou a kytarovými rify.

Hlavní událostí bude koncert brněnské kapely Animé v rámci turné k nové desce „Dead Trams“, doplněný o vystoupení slovenské stoner-rockové kapely Mofokiller a místní skupiny Shatoon.  

Brněnská kapela Animé vznikla v roce 1999. Patří mezi nejvýraznější nezávisle rockové kapely pro náročnější publikum. Umístila se třeba v žebříčku nejlepších alb roku podle Českého rozhlasu, má za sebou i nominaci na cenu Anděl. V posledních letech čerpá také z nových zkušeností jednotlivých členů - frontman Jiří Kučerovský je známý jako věrný spoluhráč Tomáše Kluse, bubeník Zbyněk Raušer působí v kapele Portless. Kapela během let natočila 2 alba, předskakovala skupině Anathema, a absolvovala turné se Skip to Rush a Sunshine.

Hudebníci z Animé nahrávali zvuky v ulicích, teď vydávají novou desku Dead Trams. Staré tramvaje i ruchy města – tím vším zní nová deska brněnské kapely Animé nazvaná Dead Trams. Kapela hrající alternativní rock se na scéně pohybuje přes dekádu a ke své čtvrté desce spěla poměrně dlouhých šest let. Dead Trams vyjde 22. února a chce posluchačům ukázat především to, že chytlavá píseň nemusí být primitivní a že umělečtější přístup nemusí být nezáživný. Název, který v překladu znamená „mrtvé tramvaje“, odkazuje na městské prostředí, továrny a dávno zašlá místa, která byla dřív důvěrně známá.

Stoner-rocková úderka Mofokiller vznikla v roce 2006 jako Mofo Killer Ain. Fungovala necelé dva roky, vydala EP Love&Lies, pak si dala pauzu a od jara 2013 znovu zlobí na podiích jako Mofokiller.

Skupinu Shatoon na jaře roku 2008 založil bývalý frontman Sad Harmony “Skuny”. Zpěv, dvě kytary, basa a bicí dávají dohromady hutný zvuk se zajímavými melodiemi, energickými rify a melancholickými až temnými pasážemi.

 

Odkazy na podrobnější info o kapelách na Bandzone.cz

Animé

Mofokiller

Shatoon

 

Pořádá Shatoon ve spolupráci s Kafé v kině a Veselským kulturním centrem.

Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit přímo v místě konání - Kafé v kině za předprodejní cenu 80 Kč.

Kapacita míst na sezení v Kafé v kině je omezená. Rezervace míst na telefonu +420 606 445 113, denně od 13 hodin nebo na e-mailu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.